logo aaa
logol
thumbnail
Więcej książek, więcej literatury już w czerwcu!

Zbliżają się Dni Nagrody Literackiej Gdynia 2014. 27 czerwca, tradycyjne już „Literaturomanie”, czyli spotkania miłośników literatury, odbędą się po raz pierwszy w nowej przestrzeni – Teatrze Gdynia Główna. Kolejna nowość to spotkania z Laureatami, na które w tym roku zapraszamy już dzień po Gali Finałowej – 29 czerwca. Oczywiście to nie koniec niespodzianek!

W programie Literaturomaniii debaty z Nominowanymi do Nagrody Literackiej GDYNIA poetami, pisarzami, eseistami i tłumaczami oraz rozmowy z mistrzami słowa. Po raz pierwszy, w związku z nową kategorią: przekład na język polski, spotkają się Państwo z ponad dwudziestoma pisarzami! Wśród prowadzących m.in. Agata Passent, Marcin Szuster, Adam Lipszyc i Maciej Michalski. Na zakończenie Literaturomanii przygotowaliśmy niezwykłe muzyczno-wizualne widowisko… Wszystko 27 czerwca, od godziny 17:00 w Teatrze Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1 Dworzec PKP Gdynia Główna – peron -1)

 

Spotkania z Laureatami. Dzień po Gali Finałowej, 29 czerwca, wciąż jeszcze pełni emocji zdobywcy Kostek Literackich będą do Państwa dyspozycji, gotowi opowiedzieć o swojej twórczości i odpowiadać na Państwa pytania. A wszystko muzycznie zakończą… to wciąż jeszcze tajemnica.

 

To nie koniec niespodzianek! Literatura bowiem to nie tylko książki! Wraz z przyjaciółmi Nagrody Literackiej GDYNIA zbudujemy w Teatrze Gdynia Główna nową literacką przestrzeń. To właśnie tutaj, zarówno podczas poprzedzających Galę Finałową Literaturomanii, jak i spotkań z Laureatami będzie można się przekonać, jak inspirujący potrafią być pisarze i ich dzieła. Literackie gadżety do noszenia. Uwolnione książki do łapania. Emigracyjne opowieści do słuchania. Gombrowicz po kaszubsku do czytania. Płyty, kwartalniki, książki do kupienia. I rzecz jasna autografy do zdobycia. Ach, jeszcze do jedzenie ukochane kanapki Ernesta Hemingwaya i Oscara Wilde’a. Zapraszamy do Literackiego Atelier!


Copyright: MBP Gdynia

projekt: Ambermedia