logo aaa
logol
thumbnail
Maria Poprzęcka – galeria zdjęć ze spotkania

Prof. Maria Poprzęcka miała dojechać do Gdyni na ostatnią chwilę. Spotkanie zatem (znając PKP) mogło się opóźnić. Stał się jednak cud i pociąg dotarł… przed czasem. To był znak, że wszystko dziś musi się udać.

 

I rzeczywiście tak było. Kilkadziesiąt osób przysłuchiwało się wielowątkowej dyskusji o sztuce, literaturze i ich pograniczach. Tegoroczna laureatka Nagrody Literackiej Gdynia, wybitna historyk sztuki, deklarowała też swoją wielką przychylność nowym formom artystycznym, wykorzystującym np. współczesną technologię. Choć podkreślała, iż „kicz można stworzyć zarówno pędzlem, jak i kamerą cyfrową”. Dyskusja prowadzona przez prof. Kazimierza Nowosielskiego (Uniwersytet Gdański) oraz red. Jarosława Zalesińskiego (Polska Dziennik Bałtycki) trwała sporo ponad godzinę. W tym czasie sprzedały się wszystkie egzemplarze nagrodzonego w Gdyni eseju „Inne obrazy”, które autorka z chęcią podpisywała po spotkaniu.

 

Przed nami ostatnie wydarzenie z cyklu „Jesienne Spotkania z Laureatami NLG 2009″. 12 grudnia do Gdyni zawita Eugeniusz Tkaczyszyn – Dycki.

 

Na zdjęciu od lewej: Jarosław Zalesiński, prof. Maria Poprzęcka, prof. Kazimierz Nowosielski

 


Copyright: MBP Gdynia

projekt: Ambermedia