logo aaa
logol
thumbnail
Już dziś poznamy Laureatów tegorocznej Nagrody Literackiej GDYNIA

Trwają Dni IX edycji Nagrody Literackiej GDYNIA – 27-29 czerwca 2014 r. Za nami oblegane przez publiczność Literaturomanie, czyli spotkania miłośników literatury, które odbyły się po raz pierwszy w nowej przestrzeni – Teatrze Gdynia Główna. Gala Finałowa, podczas której poznamy tegorocznych Laureatów NLG w czterech kategoriach rozpocznie się dziś o godzinie 17:35 i będzie transmitowana na żywo w TVP Kultura. Retransmisja Gali ukaże się w TVP Gdańsk dziś o godz. 20:00.

Podczas Literaturomanii bardzo licznie zebrani czytelnicy mieli okazję spotkać się z Nominowanymi. Brawurowo, przy żywym udziale publiczności, rozmowy poprowadzili: Agata Passent, Marcin Szuster, Adam Lipszyc i Maciej Michalski. Miejsc siedzących zabrakło podczas spotkań mistrzowskich: Przewodnicząca Kapituły Małgorzata Łukasiewicz opowiadała o pracy tłumacza Marcinowi Szusterowi, natomiast prof. Piotr Śliwiński w roli „adwokata diabła” zmierzył się na scenie z Andrzejem Franaszkiem, oczywiście tematem dyskusji była twórczość Czesława Miłosza. Literaturomaniie muzycznie zakończyła, bisując dwukrotnie, najnowsza, zbierająca doskonałe recenzje odsłona duetu freejazzowego Olbrzym i Kurdupel. W Literackim Atelier nabywano ulubione kanapki Oskara Wilde’e i Ernesta Hemingwaya, powodzeniem cieszył się też kwartalnik Bliza i oczywiście książki autorstwa Nominowanych pisarzy, którzy z radością rozdawali autografy.

 

Już 29 czerwca, o godz. 16:00, w Teatrze Gdynia Główna odbędą się Spotkania z Laureatami. Wciąż jeszcze pełni emocji zdobywcy Kostek Literackich w czterech kategoriach będą rozmawiać o swojej twórczości i odpowiadać na pytania czytelników. Spotkania poprowadzą: dziennikarz TVP Kultura Michał Chaciński oraz badacz literatury prof. Piotr Śliwiński. Tegoroczne Spotkania zakończą Hatifnats. Po ogromnych sukcesach ich płyty „Before It Is Too Late”, swoim nowym materiałem podzielą się z Gośćmi GDYNI.

 

 

foto – Sławomir Lewandowski


Copyright: MBP Gdynia

projekt: Ambermedia