logo aaa
logol
thumbnail
Dziesiąty numer „Dodatku Literackiego” Gdyni

Polecamy dziesiąty numer Dodatek Literackiego – Gazety Nagrody Literackiej Gdynia, który w poniedziałek (25 czerwca) ukaże się jako insert do Dziennika Bałtyckiego i Polski Metropolia Warszawska. Wydanie pod redakcją Mariusza Grzebalskiego jest do pobrania w wersji elektronicznej.

 

W numerze: m.in.:

 

- „Trociny na podpałkę” – rozmowa z Krzysztofem Vargą oraz fragment najnowszej powieści autora

 

- „Pierwsze pytanie, jakie zadaje mi pani moderatorka, to z czym mi się kojarzy trzepaczka do dywanów. Odpowiadam, że mogłaby na niej latać współczesna czarownica-feministka.” – Adam Wiedemann pisze o pobycie „nad Renem”

 

- wiersze Bertolta Brechta w przekładzie Piotra Sommera

 

- Ucieszyłem się. Naprawdę. Po raz pierwszy od lat „Przekrój” – poważny tygodnik opinii – zamieścił duży artykuł o poezji. I to o współczesnej. Nie o prehistorycznym Miłoszu, Szymborskiej, czy Barańczaku… – pisze Piotr Kępiński

 

- „Wydawało mi się, że prześwietlanie języka jest zawsze w pewnej mierze prześwietlaniem naszej – wybaczysz?
– egzystencji. Bo język to nasze środowisko naturalne. Chyba przyznasz, a jeśli nie przyznasz, to będzie to moja klęska, że ta Matka Rzeczywistość – ciekawe, że u Ciebie stała się figurą – więc ta „Matka Rzeczywistość” jest u mnie w każdym tomiku, by nie powiedzieć: w każdym wierszu.” – Jerzy Jarniewicz w rozmowie z Krzysztofem Siwczykiem

 

- recenzje 15 tytułów nominowanych do Nagrody Literackiej Gdynia 2012

 

W 24-stronicowym Dodatku pojawią się także Darek Foks, Paweł Kaczmarski, Marcin Orliński, Joanna Orska, Adam Poprawa, Artur Szlosarek, Rysunki Marianny Sztymy.

 

10 numer Dodatku możesz pobrać tu.


Copyright: MBP Gdynia

projekt: Ambermedia