logo aaa
logol
thumbnail
Czwarty numer Dodatku Literackiego

Z przyjemnością informujemy, że 9 czerwca do wydania patrona prasowego Nagrody Literackiej Gdynia, czyli dziennika „Polska The Times”, był dołączony czwarty numer naszego „Dodatku Literackiego”, który jest też do pobrania w pliku.

 

W czwartym numerze m.in.:

 

- Jak być spiskowcem wśród komunardów? [Joanna Orska]

– Państwo pozwolą – zacznę od dowcipu, takiego zresztą, jak to się mówi, z długą brodą. Przychodzi facet do lekarza i mówi: Panie doktorze, doprawdy nie wiem, co mam zrobić, wszystko kojarzy mi się z polityką… Dalej już Państwo znają… Doktor pokazuje mu różne takie fotografie… A ten konsekwentnie, polityka i polityka…

 

- Piosenka jest dobra na wszystko
śpiewał Jeremi Przybora, a pisze Paweł Dunin Wąsowicz

 

- Z Piotrem Sommerem
o jego nowych książkach rozmawia Krzysztof Siwczyk

 

- Poezja, czyli zmowa recenzentów [Karol Maliszewski]
To, co podaje się do wierzenia, do uznania za poetycką wielkość, wiąże się z werdyktami większych i mniejszych konkursów, z wydawnictwami i promocją, z czymś, co pozwalam sobie nazwać medialną obróbką.

 

- Proza autorstwa Janusza Rudnickiego oraz Małgorzaty Rejmer, a także wiersze m.in. Seamusa Heaneya, Petra Hruški Adama Kaczanowskiego, Marcina Sendeckiego oraz pięciorga zwycięzców Otwartego Turnieju Jednego Wiersza w ramach Jesiennych Spotkań z Laureatami Nagrody Literackiej Gdynia.

 

Zachęcamy zatem do lektury „Dodatku Literackiego”, który jest również do pobrania w pliku tutaj . „DL” będzie także kolportowany podczas „Literaturomanii” – Dni Nagrody Literackiej Gdynia (12-13 czerwca), na które serdecznie zapraszamy!


Copyright: MBP Gdynia

projekt: Ambermedia